Haberler

Korozo Grup Şirketlerinden Vitrapack Altın Ödül Kazandı

Korozo Grup şirketlerinden Vitrapack, Avrupa Flekso Baskı Teknik Komitesi (EFTA) tarafından Sabit 7 renkli Flekso Baskı (CMYK+Turuncu+Mor+ Yeşil) ile Teknik İnovasyon kategorisinde altın ödüle layık görüldü.

Genişletilmiş renk gamı olarak da bilinen 7 renk uygulaması; 7 sabit mürekkebin sürekli baskı makinesi üzerinde olmasına olanak vererek, mürekkep ve aniloks değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırması sebebiyle flekso endüstrisi için en mantıklı çözüm olarak görülmektedir.

Diğer yandan bu teknoloji aynı çalışma üzerinde fazlaca tasarım esnekliği sağlayarak tasarımın görsel olarak  sınırsız sayıda renk basılabilirliği ile, maliyet ve süreç verimliliğine katkı sağlamaktadır.

KOROZO, Vitra NV ve Creavit NV (Rask)’ın Çoğunluk Hisselerini Satın Aldı

Korozo olarak sürekli yatırım ve küresel büyüme planlarımız doğrultusundaBelçika merkezli Vitra NV ve Creavit NV (Rask)’ın çoğunluk hisselerini aldığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Vitra, flekso ve rotogravür teknolojilerinin her ikisini de bünyesinde barındıran Antwerp’teki modern üretim tesisinde aralarında unlu mamüller,şekerleme, atıştırmalıklar, protein ürünleri ve içeceklerin de yer aldığı bir dizi nihai tüketime yönelik olarak yüksek kaliteli ambalaj malzemesi üretiyor. Creavit (Rask) ise Vitra’nın yüksek nitelikli kurum içi tasarım ve baskı öncesi uygulama birimidir.Vitra NV ve Creavit NV (Rask) satın almasıyla birlikte Avrupa’ nın ilk 10 ambalaj üreticisi arasında yer alma hedefimize bir adım daha yaklaşmış olacağız. Farklı milletlerden ve kültürlerden gelen mesai arkadaşlarımızın ortaya koyduğu çeşitlilik, uzmanlık ve deneyim toplamının Korozo ailesini daha da güçlü kılacağından eminiz. Belçika’daki ayak izimiz Avrupa’daki müşterilerimize daha yakın olmamızı, böylelikle daha hızlı tedarik ve satış sonrası hizmeti sunabilmemizi, bir yandan da gerektiğinde acil durumlarla başa çıkabilecek donanımımızı artırabilmemizi sağlayacak.Bu satın alma operasyonu sayesinde değerli iş ortaklarımıza çözüm odaklı, üstün kaliteli ve katma değerli hizmetler sunma misyonumuz doğrultusunda daha da güçlenmiş bir Korozo olarak yol almaya devam edeceğiz.

Korozo Grup’ta CEO’luk görevine Filip Lens getirildi

Ambalaj sektöründe faaliyet gösteren dünyanın önde gelen şirketlerinde uzun süre yönetim kademesinde görevler alan Filip Lens, Türkiye’nin lider esnek ambalaj üreticisi Korozo Grup’un yeni CEO’su oldu.

Ambalaj sektöründe yöneticilik de dâhil on yılı aşkın bir deneyimi bulunan Filip Lens, 30 Eylül 2019 tarihinden geçerli olmak üzere Korozo Grup’un CEO’su olarak göreve getirildi. 39 yıldır CEO’luk görevinde bulunan Jeki Mizrahi ise bu tarihten itibaren Korozo Grup’ta yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam edecek.

Lens, Korozo Grup’ta göreve başlamadan önce esnek ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Bemis’te Avrupa Başkanı olarak görev yapıyordu. Bundan önce yine Bemis Avrupa’da Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalışan Lens, Bemis’e katılmadan önce de 7 yıldan uzun bir süre yine ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Amcor Limited’da görev aldı. Lens burada ise birim yönetimi, strateji, satış ve pazarlama ile operasyon alanlarında yönetim kademesinde kilit roller üstlendi.

Avrupa’nın en büyüğüne en yüksek not

Korozo’nun Avrupa’nın en büyük entegre ambalaj tesisi unvanına sahip Çorlu’daki fabrikası, büyük bir başarıya imza atarak dünyanın lider denetim kuruluşu SGS tarafından yapılan BRC IOP denetimini geçti ve yine AA derecesini aldı. Bu derece ile Çorlu’daki fabrikada üretilen ürünlerin güvenli ve işlevsel ürünler olduğu bir kez daha tescillenmiş oldu.
Yaptığı yatırımlar ve sunduğu ilklerle Türkiye esnek ambalaj sektörünün gelişimine öncülük eden Korozo’nun Çorlu’daki fabrikası, dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşu SGS tarafından yapılan BRC IOP denetimini başarılı şekilde geçerek bir kez daha en yüksek derece olan AA ile belgelendirildi.
Ambalaj ve ambalaj malzemesi imal eden şirketlerin, gıda sektörüne üretim yapabilmesi için BRC IOP denetiminden geçmesi gerekiyor. Şirketler güvenli, işlevsel ve yasal ürünler imal ettiklerini, bu standarda uygunluk belgesi alarak müşterilerine gösterebiliyor. 

KOROZO Türkiye’nin En Büyük 145’inci Şirketi Oldu

Türkiye esnek ambalaj sanayinin lider şirketi Korozo, Türkiye sanayisine yön veren şirketler arasındaki yerini bu yıl da üst sıralara taşıdı. İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 2018 yılında 145’inci sıraya yerleşen Korozo, 2017 yılına göre konumunu 16 basamak yükselterek büyük başarı gösterdi.

Türkiye'nin lider esnek ambalaj üreticisi Korozo, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesine 2018 yılında da girerek, başarısını sürdürdü. Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında 145’inci sırada yer alan Korozo, 161’inci sıradaki yerini de bir önceki yıla göre 16 basamak artırarak yükseltti.

Her yıl olduğu gibi bu yılda İSO 500 listesindeki yükselişini sürdüren Korozo, 2018 yılı sonuçlarına göre listeye 1.363.266.850 TL’lik net satışla girmeyi başardı. Hem üretim gücü olarak hem de ihracatıyla Türkiye ekonomisine değer katan Korozo; Türkiye’de sektörünün lideri olarak Avrupa’nın ilk 10 ambalaj üreticisi arasına girme hedefiyle yatırımlarına devam ediyor.

KOROZO, Ambalaj Sektörünün En Beğenilen Şirketi Ödülünü Aldı

Türkiye’de esnek ambalaj sektörünün lideri KOROZO; yenilikçi ürünleri, 45 yıllık deneyimi ve uzmanlığı ve ülke ekonomisine kattığı değerle, Capital dergisi tarafından düzenlenen “Sektörün En Beğenilen Şirketleri 2018” araştırmasında, ambalaj kategorisinde yine birinci oldu.

30 Nisan Salı günü Ritz-Carlton İstanbul’da gerçekleştirilen İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri Ödül Töreni’nde Türkiye’nin ambalaj sektöründe en beğenilen şirketi seçilen KOROZO adına birincilik ödülünü KOROZO Grup CEO’su Jeki Mizrahi teslim aldı.

Korozo Bu Yıl da İhracatın Yıldızı Ödülüne Layık Görüldü

Türkiye’nin lider ambalaj üreticisi Korozo, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından düzenlenen 2018 İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde “Plastik Ambalaj İhracatı” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Yaptığı yatırımlar ve sunduğu ilklerle, Türkiye esnek ambalaj sektörünün gelişimine öncülük eden Korozo, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) geçen yıl en fazla ihracat yapan sektör şirketlerini ödüllendirmek amacıyla düzenlediği 2018 İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde “Plastik Ambalaj İhracatı” kategorisinde birinci oldu. 24 kategoride 120 ödülün sahiplerini bulduğu, Raffles İstanbul Zorlu Center’da düzenlenen törende, ödülü Korozo adına Korozo Non Food Flexibles Direktörü Selin Bahar Meşulam aldı.

Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük ambalaj üreticileri arasında yer alan Korozo’nun kaliteli, güvenilir ve yenilikçi ürünlerini 88 ülkeye ihraç ettiğini söyleyen Selin Bahar Meşulam, ödüle ilişkin şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da İhracatın Yıldızı arasında yer aldığımız için gurur duyuyoruz. Dünyanın pek çok ülkesindeki satış ve dağıtım ofislerimizle birlikte ağımızda bulunan her bölgeye ve bu bölgede temas edebildiğimiz herkese, hızla Korozo kalitesini sağlayabiliyoruz. Ayrıca yeni yatırımlarımız sayesinde gücümüze güç katıyoruz. Hedefimizde, global pazardan daha büyük bir pay alarak sektörümüzün dünyaya açılan yüzü olmak var.”

Korozo Çevreyi Korumada Büyük Bir Fark Yaratıyor

Korozo, solventlerin neden olduğu emisyonu her yıl 2.200 ton azaltmayı hedefliyor. Çağımızın gerektirdiği tüm donanıma sahip olan fabrikamızda ayrıca ihtiyacımız olan elektriğin de yüzde 60’ını da kendimiz üretiyoruz. Çorlu fabrikamız, Korozo’nun vizyonuna yakışır bir şekilde verimliliği odağına alması, yeni nesil teknolojileri kullanması ve “ akıllı” bir üretim tesisi olmasıyla da farkımızı ortaya koyuyor.

Videoyu izlemek için tıklayın

Korozo Dünyanın Önde Gelen Klişe Üreticileri Arasında Yerini Aldı

Türkiye’nin lider esnek ambalaj üreticisi Korozo bir ilke daha imza atarak, Türkiye’de ve EMEA Bölgesi’nde (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Flexo Expert sertifikasyonunu alan ilk şirket oldu. Korozo bu sertifika ile dünyanın önde gelen klişe üreticileri arasında da yerini aldı.

Korozo Ambalajın Ay Yıldızları Arasında

Korozo Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl 8'ncisi düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması'nda “Taze Tutucu Buzdolabı Poşeti” yle bir altın ve “Koku Maskeleyici Çöp Torbası” yla bir de gümüş ödülün sahibi oldu.