1973 yılında ambalaj sektöründeki faaliyetlerine başlayan KOROZO, gerçekleştirdiği yatırımlar ve sunduğu ilklerle, Türkiye esnek ambalaj sektörünün gelişimine öncülük etmiştir. Bugün Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 151. sırada yer alan KOROZO, 88 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Türkiye'nin kalbinin attığı sanayi bölgelerinde dokuz fabrikası bulunan KOROZO, İngiltere, Almanya,Fransa ve Rusya’daki satış ve dağıtım ofisleriyle birlikte üretiminin %85’ini Avrupa'ya ihraç eden dünyanın sayılı ambalaj üreticileri arasında yer almaktadır.

Yıllık 125.000 tonun üzerinde ambalaj üretimi kapasitesiyle ve yaklaşık 303 milyon Euro’luk cirosuyla Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük ambalaj üreticileri arasında bulunan KOROZO, bölgesel ofisleri de dahil olmak üzere toplam 2700 kişiye istihdam sağlamaktadır.

KOROZO, 2017 yılında yerel ve küresel büyüme planları çerçevesinde Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım şirketi Actera Group ile hissedarlık anlaşması imzalamıştır. İki büyük grubun bir araya gelmesiyle eskisinden çok daha güçlü bir sermaye yapısına kavuşan ve gücüne güç katan KOROZO, global hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden KOROZO,2017 yılında ayrıca Çorlu Fabrikasının ikinci etabını da tamamlamıştır. Fabrika, tam kapasiteyle çalıştığında Avrupa’nın en büyük entegre ambalaj tesisi olacak yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlayacaktır.

KOROZO, sahip olduğu sürdürülebilirlik yaklaşımıyla çevreye, ekonomiye ve topluma katma değer sağlayan uygulamaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle sektörünün örnek teşkil eden kuruluşlarından biridir.